ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Δ΄ ΕΘΝΙΚΗ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση  sportman Την / Το Δευ 13 Απρ 2009, 18:10

Σχεδόν σίγουρη πρέπει να θεωρείται η παραμονή της Εράνης Φιλιατρών μετά το 4-3 απέναντι στην Θύελλα Πατρών που από τη μεριά της αποχαιρέτησε την κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 36’ με τον Σπυρόπουλο, ωστόσο το πέναλτι του Ζώκου στο 45’ έφερε το ματς στα ίσα. Ένα λεπτό μετά ο Παναγιωτακόπουλος σκόραρε για ακόμη μια φορά τη φετινή σεζόν γράφοντας το 2-1 και στο 51’ ακόμη ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ζώκου έδωσε ασφαλές προβάδισμα στην ομάδα των Φιλιατρών. Τρία λεπτά αργότερα ο Παναγιωτακόπουλος έκανε το 4-1 για τους αφιονισμένους ποδοσφαιριστές της Εράνης. Η Θύελλα προσπάθησε να αντιδράσει, όμως τα τέρματα του Αργυρόπουλου στο 59’ και του Σπυρόπουλου στο 86’ δεν άλλαξαν την ουσία του αγώνα και, έτσι, η Εράνη πήρε την πολύτιμη νίκη.

Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο Γκριτζέπης (ΣΔ Αρκαδίας).